Wielu żużlowych kibiców…

Wielu żużlowych kibiców myślało, że to primaaprilisowy żart. Hans Nielsen, ówczesny mistrz świata, 1 kwietnia 1990 roku zadebiutował w Motorze. Tamten dzień wspomina Witold Miszczak, ówczesny kierownik redakcji sportowej TVP 3 Lublin. Przy okazji przypomina, że Lublin przecierał nie tylko żużlowe szlaki. Już kilkanaście lat wcześniej w Starcie Lublin zagrał koszykarz, który chciał próbował podbić NBA. W Polsce kojarzony także z występu w filmie „Miś”.

1 kwietnia 1990 roku zapisał się w sportowej historii Lublina. 30 lat temu w plastronie Motoru pojechał żużlowy mistrz świata – Hans Nielsen. Jak doszło do jego zatrudnienia, jaka atmosfera panowała w mieście i wreszcie jak Duńczyk spisał się w debiucie? Oddajmy głos Witoldowi Miszczakowi, ówczesnemu kierownikowi redakcji sportowej TVP 3 Lublin, którego wysłuchał Tomasz Jasina.

Więcej przeczytasz tutaj, w materiale również prawie 30 minutowy reportaż z tamtych lat: https://sport.tvp.pl/47359544/dunski-zuzlowiec-hans-nielsen-30-lat-temu-zadebiutowal-w-motorze-lublin-wideo?fbclid=IwAR0zmOwZ2BAO9IIQO4XD0v1HYrEKwa22okPGocR5RcVrQE3FRXI4vMXKOWg
#zuzel #lublin