#nba #nbastats #ciekawostki…

#nba #nbastats #ciekawostki #koszykowka

Witam i zapraszam w te sobotnie przedpołudnie.

Giannis w trzy kwarty rzucił 32 punkty, zebrał 13 piłek, rozdał 6 asyst, trafił dwie trójki i miał najlepszy w karierze współczynnik plus/minus na poziomie +44. Bez dwóch zdań najlepszy obecnie koszykarz w NBA, idzie po back-to-back MVP jak po swoje. Dzik.

Antetokounmpo poprawia swój rekord liczby meczów 30+ punktów w co najwyżej 30 minut na parkiecie w sezonie. Obecnie (2019/2020) ma takich gier już dziewięć.

Zion Williamson jest pierwszym nastolatkiem w historii NBA rzucającym 20+ punktów w dziesięciu meczach z rzędu.

Porażka w konkursie wsadów pomogła Aaronowi Gordonowi – od tamtego czasu notuje średnie 20-11-7-1-2, rzuca 54% FG, 41% 3P oraz 80% FT, a tej nocy zaliczył pierwsze w karierze triple-double.

Rockets przeszli na small ball i dobrze na tym wychodzą. Bez wysokiego na parkiecie są już 10-2 w tym sezonie. W dodatku niemal każdy tradycyjny center ma problemy grając przeciwko Rakietom, gdy ich najwyższy gracz nie przekracza 6’7”. Gobert? 12/6/2. Zeller? 3/3. Kanter? 0/3. McGee? 4/5/1. Ayton? 12/6/2.

Mierzący właśnie 6’7” najwyższy na parkiecie gracz Rockets, Robert Covington, w ostatnich pięciu meczach notuje średnio 3.6 bloku. Od momentu trade’u do Houston Covington zaliczył już 21 bloków, w tym okresie czasu jedynie Davis miał ich więcej – 22.

Bradley Beal jest czwartym koszykarzem w historii ligi, który przegrał siedem meczów z rzędu, choć w każdym rzucał przynajmniej 40 punktów. Pozostała trójka to Walt Bellamy, Allen Iverson i Wilt Chamberlain. Jeśli liczyć mecze tylko w obrębie jednego sezonu, lista ogranicza się do Beala, Bellamy’ego i Chamberlaina. Tej nocy miał 42 punkty, Wizards ulegli Jazz 119-129. Mam nadzieję, że Bradley ma dostęp do psychologa, ja bym się załamał.

Bucks pokonali Thunder różnicą 47 punktów. To ich trzecie zwycięstwo różnicą przynajmniej 40 punktów w tym sezonie (wyrównany rekord NBA). Obecnie ich point differential wynosi +12.8 pkt., jeśli go utrzymają, będzie to rekordowy wynik w historii ligi.